Příběh naší kapely

Ze zkušebny až na pódium

První sestava z roku 2009
První sestava z roku 2009

Počátky pop-rockové kapely JinxX sahají do dubna roku 2009, ovšem regulérní zkoušení po ustálení obsazení začalo až na konci září. Nejdůležitější osobností kapely je zpěvačka a autorka převážné většiny textů a hudby Petra Štěpánková. Žánry, které jsou jí vlastní jsou rock, rhythm & blues, gospel, ale prošla si i čistě folkovou kapelou. Kytarista Pavel Starý je ovlivněn funkem a rockem, baskytarista Adam Radiměřský zase vyrostl na folku a country a přes folk-rock zakotvil i v současném žánru. Bubeník Jan Rulc přispěchal z chlívečku metal a punk.

Uvolněné místo po sólovém kytaristovi Čeňku Beranovi v červnu 2010 urychleně zaplňuje Filip Koutník, který prošel hardcorovou a poté country-rockovou kapelou. Začátkem roku 2011 se přidává ke kapele zkušený bubeník Daniel Salamatin a poté i kytarista Jarda Valášek, který kapelu pozvedá opět jiným směrem.

V roce 2012 se rozhodne kapelu opustit i zakládající člen Pavel Starý a v březnu roku 2013 ho nahrazuje výborný muzikant – pianista Petr Daniel Varaus.

Jardu v roce 2018 nahrazuje David Watzl, který je spíš sice srdcem folkař, ale jinxxácká muzika se mu líbí a spolu s Petrou začíná skládat nové písně a vylepšovat aranže starších věcí.

Koncem roku 2019 musí bohužel z rodinných důvodů na nějaký čas opustit kapelu i klávesista Petr a přichází do kapely mladá a talentovaná klávesistka a vokalistka Anežka Čížková.

Od poloviny roku 2020 zaskakuje za zdravotně indisponovaného Dáňu ostřílený bubeník Petr Hozák zvaný Pejsy.

V červenci 2021 Petra s Davidem své dlouholeté hudební spojení zpečetili manželstvím.

V repertoáru kapely můžete zaslechnout různorodé styly. Hrají převážně vlastní autorskou tvorbu a za svou krátkou existenci podstoupili mnoho vystoupení a vítězně završili dvě kola rockové soutěže RockMatch a získali také ocenění v soutěži Stárplej. Natočili amatérský klip k písni The Saviour, který můžete vidět na YouTube a v roce 2016 vydali své první album s názvem Inside Out.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky