Anežka Čížková

25.03.2023

Klávesy, zpěv

Životní moto

"Každé zbytečné slovo je zbytečné." (z deníku mistra Járy Cimrmana)

Nástroj

Kurzweil PC4
Plica vocalis

První setkání s muzikou

První opravdové setkání s muzikou "na vlastní kůži" bylo asi ve 4 letech, kdy začala zpívat v už tehdy legendárním libereckém sboru Severáček, kde vydržela asi čtyři další roky. V sedmi letech pak v Základní umělecké škole začala hru na klavír, která ji tam drží ještě dodnes. Ať už v rámci ZUŠ, nebo z vlastní iniciativy, naučila se ovládat hru na několik dalších nástrojů včetně třeba kytary, flétny nebo basy. Během deseti let na umělecké škole absolvovala mnoho soutěží, jak ve hře sólové, tak komorní, a dvakrát si zahrála v celostátním kole. Na pódium s vlastní kapelou se poprvé dostala asi v patnácti letech, od té doby vystřídala několik uskupení s různými styly tvorby. Dnes je mimo JinxX stabilní členkou kapely Gospel Generation a často doprovází či zpívá na všemožných jednorázových akcích s různými lidmi. Čím dál tím víc se věnuje tvorbě hudby vlastní.

Hudební vzor

Každý, kdo je opravdu dobrý hudebník, vytvořil skvělou muziku a od koho se někdy třeba může i něco přiučit. Takže mimo spousty dobrých přátel-muzikantů, kteří jí stojí vzorem, to jsou třeba Jaroslav Ježek, Freddie Mercury, Antonín Dvořák nebo Franz Liszt.

Poslouchá

Téměř jakýkoli rock a rock'n'roll 70. a 80. let, český jazz a swing 30. až 50. let, muzikály. Mimo to je milovník klasické hudby, a to především té od romantických skladatelů jako jsou Antonín Dvořák, Ludwig van Beethoven či Franz Liszt.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky